Žehnání křížů 19. 6. 2016

27.6.2016

Putování ke křížům v okolí Blízkova

V neděli 19. 6. 2016 odpoledne se sešlo asi 40 účastníků všech věkových skupin u kaple v Blízkově, aby společně s místním panem farářem J. Havelkou a panem kaplanem Z. Drštkou putovali k opraveným křížům v okolí Blízkova a Dědkova.

Tyto kříže se podařilo restaurovat v roce 2015 s finanční podporou Ministerstva pro místní rozvoj.

Jelikož zprvu počasí nepřálo, pomodlili se všichni krátkou pobožnost v kapli sv. Václava. Jakmile přestalo pršet, vydali se na cestu.

Celkem obešli 5 opravených křížů (Bublánův v Blízkově, Satranův u křižovatky do Dědkova, Vostálův na místě zvaném "Hrnčířky", Vávrův na rozcestí polních cest v lese Černochov a kříž od manželů Cejpkových vedle kaple v Dědkově) a cestou i některé ještě neopravené. U každého kříže pan kaplan stručně pověděl něco z historie tohoto kříže, následoval úkol pro děti i dospělé, občas i nějaký pamlsek za odměnu a na závěr každého zastavení zazpívali píseň Ave crux. V Dědkově na ně čekalo i malé občerstvení v podobě limonády a oplatku.

V Blízkově v kulturním domě dostali všichni opečený párek. Také splnili poslední 2 úkoly za kříže, ke kterým nedoputovali z důvodu blížící se bouřky, a na závěr vyluštili tajenku, kterou pan kaplan připravil.

Díky všem, kteří tuto pěknou akci připravovali, panu faráři i panu kaplanovi a zejména všem poutníkům, ať už šli celou cestu, nebo došli jen k některým křížům.

 

Dnes je 22. srpna 2019

Svátek má Bohuslav


© 2013 AdminPro 2013 | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU